Košík  

Žádné produkty

Poštovné 0Kč
DPH 0Kč
Celkem 0Kč

Ceny jsou včetně DPH

Koupit

Tímto článkem bychom vám rádi pomohli , našim potencionálním zákazníků, poradit jaký kávovar si koupit. Vyberte prosím jednu z následujících sekcí.

Pro domácí kávovary:

V první řadě si musíte sami uvědomit co od svého kávovaru čekáte.. Pokud chcete kvalitně připravenou kávu, kterou dostanete např. v kavárně, často se to vylučuje s pohodlím, které poskytují plnoautomatické kávovary.

Kvalita připravené kávy

Ascaso kávovary jsou konstruovány za účelem přípravy kávy dle italského způsobu, který staví celou koncepci především na kvalitně připraveném espressu a u mléčných káv také na kvalitně připraveném čerstvém mléku, potažmo mléčné pěny. Kvalita správně připravené kávy z dobře nastaveného kávovaru na mletou kávu a z čersvtého mléka je vždy lepší než z automatů.

Většina levnějších kávovarů si od vás peníze vezme zpět na vlastní kávě (často dražší a méně kvalitní). Kávovary na mletou kávu (nebo alespoň na E.S.E pody) máte absolutní volnost výběru. Můžete se rozhodnout jakou kávu si doma připravíte, kolik za ni zaplatíte, můžete zkoušet a hledat... 

Ascaso sleduje trend usnadnění přípravykávy pod podmínkou kvalitně připraveného espressa. V naší nabídce  najdete "automatické kávovary" na kapsle, které vám mohou práci zjednodušit.

Cena

Dalším kritériem je samozřejmě cena provozu. Kávovary Ascaso jsou vyráběny nature friendly. Kávovar je konstruován z kvalitních izolačních materiálů, využívá vysoce tepelně vodivé materiály, jen kde je potřeba.

Ohřev vody

Ascaso Dream Termoblock

Termoblok ohřívá jen vodu, která je právě potřeba k přípravě kávy, proto je enegeticky méně náročný než boiler, který se spíše hodí do profesionálních kávovarů. Výhodou termobloku je nízká energetická náročnost, rychlost nahřátí kávovaru pro příprau espressa a stabilita teplory horké vody filtrující kávu. U kávovarů Ascaso s termoblokem nahřívání zabere méně než jednu minutu. 
Ascaso boiler cca 14lBoiler funguje v kávovar jako zásobník horké vody pro přípravu kávy (čaje). Ascaso vyrábí kávovary s velikostí bolieru 325 ml až 18 l. Výhodou je velké množství horké vody k dispozici. Pro představu kávovar s 1 l boilerem se uvede do provozní teploty cca za 10 min.

 

 

 

Cena připravované kávy

Do ceny provozu musíte také promítnout cenu připravené kávy. Kávovary Ascaso jsou prodávány nejčastěji ve verzích pro mletou kávu. Cena takové kávy se může pohybovat od 2,6 Kč do 6,5 Kč za espresso v závisloti na ceně kávy. Pokud si rádi dáte kávu s mlélem, musíte také připočítat mléko 1 Kč - 3 Kč. Tedy v průměru 4 Kč/káva. 

(Pro srovnání nákup kapsle káva (129 Kč/16ks) - 8 Kč porce. Káva s mlékem Café latte macchiato (průměr nákup 96Kč/8ks) - 12 kč za kávu. Spočítáme-li průměr při dvou přípravených káv denně, tzn. ročně 730 káv.

= náklad varianty mletá káva ročně 2920,- Kč 

= náklad DG 7300,- Kč

Uspora varianty mleté kávy je cca. 4380 Kč ročně.

Doporučení a varianty

Nyní bychom rádi představil několik variant, podle kterých vám doporučíme vhodné řešení:

1. chci stylový a kvalitní kávovar, chci si kávu připravovat doma, chci si kávu umlýt sám a nebýt závislý na výběru druhu kávy.

=> kávovar Ascaso Dream jen na mletou kávu + mlýnek Ascaso mini Basic

 

2. chci si doma připravit dobrou kávu s větší mírou pohodlí a mít určitou možnost volby, jde mi i o cenu pořízovací ceny kávovaru a rád bych zkusil i mletou kávu a pody

=> kávovar Ascaso Basic versatil (pody i mletá káva) / jen na pody (nižší pořizovací cena)  nebo Ascaso Dream versatil / jen na pody.

 

3. chci nižší pořizovací cenu kávovaru, mít větší pohodlí při přípravě kávy, piju především espresso, občas si do něj přidám mléko

=> Kávovar Ascaso KAP nebo Ascaso KAP tronic

(*pokud si přejete mít k dispozici trysku pro přípravu mléčné pěny doporučujeme KAP Duo tronic)

 

4. chci mít doma kávovar, který se vyrovná kávovaru v restauracích a kavárnách, má profesionální prvky, kávu si umelu sám.

=> Kávovar Ascaso I-STEEL Pro nebo nižší verze

 

Jak vybrat profesionální kávovar

Profesinální kávovary jsou kostruovány pro vyšší zatížení provozem. Jsou užity velmi odolné materiály a jsou vybaveny komponenty, které zajistí plnynulý provoz. Ascaso nabízí širokou škálu profesionálních kávovarů, a proto je možné zcela vyhovět vašim potřebám.

Pro profesionální využí kávovarů doporučejeme vybírat z řady Ascaso Steel Bar a Barista. Ve vyjímčných případech lze vybírat též z řady Steel, avšak tuto možnost s námi raději konzultujte.

Příklad:

1. Jsme restaurace / bar / hospůdka / cukrárna / trafika, kde uděláme denně přibližně do padesátí káv, občas nějaké latte macchiato nebo cappucino. 

 => Ascaso Steel Duo Pro tronic

+ rád bych občas zalil čaj horkou vodou

=> Ascaso Steel Bar 1GR (větší boiler = větší tepelná stabilita)


2. Jsme menší kavárna / větší restaurace / cukrárna a uděláme kolem stovky káv denně, děláme cappuccino, latte macchiato a občas zalijeme čaj horkou vodou.

=> Ascaso Steel Trio Pro tronic

=> Ascaso Steel Bar 2GR

 

3. jsme kavárna / velká restaurace / velká cukrárna a uděláme přibližně 150 - 400 káv děnně. Využíváme horkou vodu často, často děláme všechny druhy káv. Srdce našeho podniku leží prostě v kávovaru.

=> Ascaso Barista 2GR

=> Ascaso Barista 2GR Pro

 

4. jsme velká kavárna / velká restaurace a děláme kávu od rána do večera, zároveň často využíváme horkou vodu z kávovaru na čaje aj. Uděláme za den i více jak 500 káv. 

=> Ascaso Barista 2GR Pro

=> Ascaso Barista 3GR Pro

 

Pokud mátě jakýkoliv dotaz, kontaktuje nás zde: http://www.ascaso.cz/cs/kontakt.